Home / Genel / AK Parti’nin 2020’nin en beğenilen olayı anketinde ilk sırayı bakın ne almış

AK Parti’nin 2020’nin en beğenilen olayı anketinde ilk sırayı bakın ne almış

AK Parti’nin sosyal ağ uygulaması Telegram’da yapmış olduğu 2020’nin en beğenilen ve unutulmaz olayı anketinden Ayasofya’nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması çıktı. Ankette Azerbaycan’ın Karabağ zaferi % 10 ile ikinci, Karadeniz’de doğalgaz bulunması ise % 8 ile üçüncü sırada yer aldı.

Ankette, “2002’den bu yana her sene olduğu gibi 2020’de de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir çok güzel çalışmaya milletçe imza attık” denilerek katılımcılara 2020’nin unutulmaz ve en beğenilen olayı soruldu. Şıklar arasında Ayasofya’nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması, Azerbaycan’ın Karabağ zaferi ve Fatih sondaj gemisinin Karadeniz’de 405 milyar metreküplük doğalgaz keşfi yer aldı.AÇIK ARA Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu olaylara ilişkin fotoğraflarına da yer verilen ankete katılanların % 82’si Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasını seçti. Katılımcıların % 10’u ise Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulunmasını işaretlerken, % 8’i Azerbaycan’ın Karabağ zaferini geçen senenin en unutulmaz ve beğenilen olayı olduğunu belirtti.

AK Parti’nin 2020’nin en beğenilen olayı anketinde ilk sırayı Ayasofya’nın ibadete açılması aldı ” AYASOFYA GÖZ NURU ” Yeni Şafak’ın haberine göre, anketten Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması çıksa da katılımcılar, yorumlarda “hepsi” diye belirtti. Ayasofya ile alakalı yapılan değerlendirmelerden bazıları şöyle:-Hepsi ama Ayasofya göz nuru.-Hepsi ama Ayasofya hayalimizdi.-Ayasofya 2020’nin taçlı yıldızıdır.-2020’nin en güzel olayı Ayasofya’dır.-Ayasofya bu milletin baş tacı, güzel yarınlarının anahtarıdır.-Hepsi birbirinden değerli ama Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Türk İslam tarihinin dönüm noktasıdır.-Büyük ve bağımsız bir Türkiye’nin müjdecisi olan bu üç gelişme de birbirinden önemlidir. Ancak Ayasofya feth-i mübin sembolüdür.

About admin

Check Also

Acun’un jürisi Murda’ya Tarkan şoku: Ya klibi kaldırın ya da size dava açacağız

O Ses Türkiye Rap’in jürilerinden Murda, “Napıyon Lan” adlı şarkısı için çektiği klibin bir bölümünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir